Середа, 05.08.2020, 16:49

Пам’ятка для батьків про ГРВІ

Як не вхопити ГРВІ

1. Імовірність зараження вірусом особливо велика в місцях, де багато дітей, і там, де багато хворих, — особливо слід бути обережним під час відвідування дитячих поліклінік.

1. Руки хворої людини — джерело інфекції, тож зменшіть кількість рукостискань. Використовуйте рукавиці, коли змушені триматися за поручні в громадському транспорті чи відкривати двері в громадських місцях.

1. Мийте руки. Якщо немає такої можливості, то використовуйте вологі гігієнічні й дезінфекційні серветки.

1. Вірусні часточки протягом тривалого часу залишаються активними в запиленому, сухому, теплому й застоєному повітрі, та майже миттєво гинуть у чистому, прохолодному, зволоженому повітрі. Провітрюйте ті приміщення, у яких найчастіше перебуваєте.

1. Оптимальні параметри повітря для житлових приміщень:
  • температура —+16…+22 °С
  • відносна вологість — 40-70%.

1. Зволожуйте слизові оболонки дихальних шляхів. Застосовуйте для введення у носові ходи краплі й аерозолі на основі сольових розчинів (що більше людей довкола, то частіше). Полощіть рот. Простий сольовий розчин для цього можна приготувати самостійно: 1 чайна ложка солі на літр кип’яченої води.

Запам’ятайте:

• маска не врятує здорову людину від зараження — її одягає хвора людина, аби таким чином трохи зменшити ймовірність заразити когось;
  • лікарських препаратів, які зменшують імовірність зараження ГРВІ, не існує;
  • імовірність зараження ГРВІ зменшують раціональне харчування, активний спосіб життя, повноцінний сон, усмішка й гарний настрій.

«  Серпень 2020  »