Четвер, 24.09.2020, 15:48

Головна » 2019 » Травень » 23 » Майстер-клас із писанкарства
Майстер-клас із писанкарства

Запахло в хаті свічкою і воском,
Знов постає в уяві писанка нова.
Здається, все так звично, все так просто...
Але вона найкраща, бо вона — моя.

Великдень – найбільше свято, яке символізує торжество віри, перемогу над гріхом та смертю, початок нового життя. Цей день має багаті традиції і символи.

З Великоднем пов'язана значна кількість народних повір'їв, прикмет і обрядів. Одна із таких традицій – це фарбування яєць. Традиційно великодні яйця фарбували й розписували, видряпували чи накрапували на них малюнок, звідки й характерні назви - крашанки, писанки, дряпанки й крапанки.

Писанка – незмінний символ Великодня. Бо саме зі споживання освяченого яйця-писанки розпочинають Великодну трапезу. Тож напередодні цього свята у кожній домівці парує віск і майстрині беруться до справи.

І ось уже не перший рік у нашій школі проводяться майстер-класи із розписування писанок воском, які готує вчитель початкових класів Іванишин Н.В. Цьогоріч спробували свої сили школярики НУШ. Вони із захопленням слухали розповідь вчителя про таке давнє ремесло як писанкарство і приступили до роботи, дотримуючись інструкції та правил техніки безпеки . У кожного, хто докладав чималих зусиль і терпіння, вийшла своя перша і неповторна писаночка.

Також окремий майстер-клас було проведено для педагогічного колективу. Вчителі розписували писанки, які безпосередньо повинні були потрапити у кошик. Після освячення місією такої писанки було розпочинати великодній сніданок словами «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!»

Переглядів: 119 | Додав: Natalia_Petrivska | Рейтинг: 0.0/0
«  Травень 2019  »