Середа, 26.07.2017, 02:30

Головна » 2016 » Грудень » 14 » Українські вечорниці
Українські вечорниці

З давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами та обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові, доброти до української спадщини, повертається до традицій свого народу. Одним із свят, яке завжди відзначали наші батьки, діди, прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді – день Андрія. Це свято відзначається 13 грудня і вважається днем пам’яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових – Андрія Первозваного.

12 грудня у Жуличівській ЗОШ I – II ст.  відбулися Андріївські вечорниці, які організували учні 8 та 9 класів, під керівництвом педагога-організатора Калушки Л. Є. та вчителя музичного мистецтва Цюпки Н. І.

Свято проходило в дусі стародавніх традицій. Дівчата ворожили – дізнавалися, хто швидше вийде заміж, ким буде суджений за професією, переставляли чоботи, ворожили на речах та ін. Особливо всім сподобалася забава із калитою. Калита – символ свята, обрядовий корж, що готується на свято Андрія. За допомогою стрічки дівчата підвісили калиту на палку, а хлопці по черзі, підстрибуючи, намагалися її вкусити. Все наше свято супроводжувалося українськими піснями: «Плакуча гітара», «Грицю, Грицю до роботи», «В саду гуляла».

Народні пісні, щирий сміх, приємна атмосфера, незабутні враження і теплі спогади. А учні школи ще раз довели, що у нашого народу багаті, цікаві обряди і українські звичаї, їх потрібно пам’ятати та шанувати, адже щасливого майбутнього ми можемо досягти лише пам’ятаючи наше славне минуле.

Переглядів: 75 | Додав: natalyatsyupka | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2016  »