Субота, 16.12.2017, 13:08

Головна » 2017 » Квітень » 29 » Великдень у шкільній родині
Великдень у шкільній родині

Пасха, Великдень, Світле Воскресіння Христове - це назви найбільш важливої для кожної людини події, яку ми відзначали у цьому році 16 квітня.

Здавна Воскресіння Христове – символ надії на щасливе і вічне життя, перемоги над злом і смертю, позбавлене горя, сповнене щирої любові до всього сущого на Землі.

Сьогодні Великдень для людей являє собою День Воскресіння Ісуса Христа, який присвятив своє життя служінню людям і прийняв смерть, відчуваючи страшні муки в ім'я спокутування людських гріхів. Саме тому Великдень – найсвітліше свято, званий Божественним і природним дивом, якому люди поклонялися у всі часи і продовжують поклонятися досі.

Відзначають Великдень по різному в різних країнах світу й навіть різних регіонах України.Святкування цього світлого дня і період підготовки до нього є величезною радістю для людей різного віку. Тому це не лише свято, а цілий комплекс обрядодій, яких дотримувалися наші прадіди з сивої давнини. А підготовка до свята та його проведення мають особливе значення для виховання молодого покоління українців, бо супроводжується різними звичаями, традиціями,обрядами.

Учні початкових класів Жуличівської ЗОШ I-II ст. у цьому році по-особливому готувалися до Великодніх свят. На уроках образотворчого мистецтва та трудового навчання молодші школярі дізналися багато цікавого про писанку як один із символів України. Вони малювали композиції із писанок, паски та лози; виготовляли аплікації писанок різними техніками, декорували їх. Усі роботи висвітлили на виставці «Малює писанку малеча».

Найцікавішим, як з’ясувалося, було для учнів проведення майстер-класів із виготовлення писанок на видутому яйці. Учні 2 і 4 класу разом із класним керівником Лилик Г.М. декорували писанки бісером. Класний керівник Іванишин Н.В. разом із своїми учнями 1 і 3 класу створили справжню майстерню із розпису писанок бджолиним воском. Це заняття викликало справжнє захоплення серед учнів. Вони досить вправно керували писачками, підбирали відповідну фарбу і не забували про техніку безпеки. А запах воску і свічки «ходив»коридорами школи і викликав цікавість інших учнів.

Продовжувалось великоднє дійство 18 квітня на подвір’ї біля церкви. Молодші школярі із своїми класними керівниками, вчителем музики та педагогом-організатором виводили гаївки, грали великодні ігри та декламували вірші.

Підсумковим етапом проведення Великодніх свят були розповіді учнів «Великдень у моїй родині». Школярі із захопленням описували підготовку до свята у своїх родинах, традиції святкування у кожній сім’ї, розповідали про багатство страв на Великодньому столі та прагнення кожного «смикнути» Великоднього дзвона.

Вчителі початкових класів Іванишин Н.В та Лилик Г.М.

Переглядів: 70 | Додав: natalyatsyupka | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2017  »