Субота, 19.08.2017, 07:30

Весняної гаїлочки.

Най ся мати утішає,

Ісус з гробу воскресає.

Великдень – це одне з найбільших свят після Різдва Христового у християнській релігії, яке називають Пасхою.

Доброю традицією на Великодні свята є водити гаївки біля церкви, адже у гаївках є особливий вияв радості весни і Воскресіння Христового. Тому цьогоріч вперше ми намагалися відродити ту чудову традицію в часі Великодня.

В третій день великодніх свят чимала кількість як старших, так і молодих парафіян, зібралася біля церкви села Жуличі для того, щоб радісним співом «магілок» та забавами біля святині прославити воскреслого Спасителя.

Незважаючи на холодний вітер, гаївки на подвір’ї храму св. Миколая звучали радісно і піднесено. Усі отримали чудовий настрій. Радіти разом із дітьми, бачити їхні усмішки і вдячність – це, напевно, найбільший «рай на землі». Кращого і придумати важко.

Розпочали дійство найстарші мешканці села гаївками своєї молодості, потім учні початкових класів разом із класними керівниками показали святкове дійство присутнім, з якими охоче поділилися знаннями про пасхальні вірування нашого народу.

Особливе місце у виступі було відведено символу Великодніх свят – писанці. Великоднє свято супроводжувалось піснями, танцями та іграми.

Пізніше учні старших класів під керівництвом вчителя музики та педагога-організатора виводили гаївки, співали пісні, забавлялися. Найбільше маленьким школярам сподобалась гаївка «Вербовая дощечка». До свята долучилася і молодь села.

На завершення свята з вітальним словом виступив о. Володимир Лозюк.

Метою заходу було поглибити і розширити знання учнів про народні свята, історію їх виникнення, сформувати уявлення про українські народні традиції, звичаї та обряди; заохочувати дітвору та молодь зберігати та відроджувати наші традиції та обряди; стимулювати прагнення вивчати і зберігати культурну спадщину свого народу; виховувати почуття національної гідності, любов до рідного краю.

Великодні свята збагатили всіх духовно і засвідчили те, як радісно і велично зустрічають і святкують Пасху не лише дорослі, а й діти.

Директор школи Г. С. Цюпка

Переглядів: 98 | Додав: natalyatsyupka | Рейтинг: 0.0/0